Implantologie

Implantologie – Zubní implantáty

Zubní implantologie je dnes již zcela spolehlivou metodou pro náhradu zubů.

Zubní implantát se zasazuje do čelisti kosti, kde jím nahradíme chybějící zub a po vytvoření pevného spojení s kostí využijeme zubní implantát (můstek). Jde sice o náročnou, ale efektivní metodu rekonstrukce chrupu. Dentální implantologie se za posledních několik let velmi změnila, směrem k lepšímu a stala se standardním léčebným postupem v moderní stomatologii.

Při výkonu implantologa je možné využít anestézii, a to buď povrchovou a nebo celkovou anestézii, podle složitosti prováděného zákroku.

Zubní implantáty fungují jako skutečné zubní kořeny, dokonce se i přirozeně připojují k čelistní kosti. Vypadají a dlouhodobě fungují jako vlastní zuby, proto se není čeho bát při zavedení implantátu.

Zavedení zubního implantátu je ambulantní chirurgický výkon, srovnatelný s běžnou extrakcí zubu. Není nijak omezeno věkem.

Hlavní výhodou implantátů je to, že není třeba brousit často zdravé zuby, abychom mohli nahradit jeden či více chybějících zubů . Snímatelná náhrada nesená implantáty lépe drží a je stabilní.