DENTÁLNÍ KLINIKA VELESLAVÍN Implantologie – zubní implantáty

Zubní implantologie je dnes již zcela spolehlivou metodou pro náhradu zubů.

Zubní implantát se zasazuje do čelisti kosti, kde jím nahradíme chybějící zub a po vytvoření pevného spojení s kostí využijeme zubní implantát (můstek). Jde sice o náročnou, ale efektivní metodu rekonstrukce chrupu. Dentální implantologie se za posledních několik let velmi změnila, směrem k lepšímu a stala se standardním léčebným postupem v moderní stomatologii.

Při výkonu implantologa je možné využít anestézii, a to buď povrchovou a nebo celkovou anestézii, podle složitosti prováděného zákroku.

 
Zubní implantáty fungují jako skutečné zubní kořeny, dokonce se i přirozeně připojují k čelistní kosti. Vypadají a dlouhodobě fungují jako vlastní zuby, proto se není čeho bát při zavedení implantátu.

Zavedení zubního implantátu je ambulantní chirurgický výkon, srovnatelný s běžnou extrakcí zubu. Není nijak omezeno věkem.

Hlavní výhodou implantátů je to, že není třeba brousit často zdravé zuby, abychom mohli nahradit jeden či více chybějících zubů. Snímatelná náhrada nesená implantáty lépe drží a je stabilní.