DENTÁLNÍ KLINIKA VELESLAVÍN Ošetření kazů

Ošetření kazů je jednou z nejběžnějších procedur v zubařství. Cílem této procedury je odstranit poškozenou část zubu, která je napadena kazem, a nahradit ji vhodným materiálem. Existuje několik různých metod ošetření kazů, v závislosti na stupni poškození zubu.

Jednou z nejběžnějších metod je plombování, při kterém se poškozená část zubu odstraní a nahradí se plombou. Plomba může být vyrobena z různých materiálů, jako jsou amalgám, keramické plomby nebo kompozitní plomby.

Pokud je kaz hluboký a poškozuje nerv zubu, může být nutná endodontická léčba, také známá jako léčba kořenu. Tato procedura zahrnuje odstranění nervu zubu a vyplnění kanálu speciálním materiálem.

V případě, že kaz poškodil velkou část zubu nebo zub již nelze zachránit, může být nutná extrakce zubu. V takovém případě, naši zubaři Vám nabídnou možnost náhrady zubu například implantátem nebo mostem.

Naši zubaři jsou plně kvalifikovaní a zkušení v ošetření kazů a jsou schopni poskytnout Vám nejlepší možnou péči pro Vaše zuby. Pokud máte jakékoli otázky nebo obavy týkající se ošetření kazů, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme.